Jak wygląda serwis i montaż klimatyzacji?

Klimatyzacja w aucie to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Chyba nikt nie wyobraża sobie, aby miało jej zabraknąć podczas stania w kilometrowych warszawskich korkach, w upalne, letnie dni podczas powrotu z pracy.

Profesjonalny serwis i montaż klimatyzacji

montaż klimatyzacji warszawaJednak abyśmy mogli się nią cieszyć jak najdłużej, konieczny jest okresowy serwis klimatyzacji, który pozwoli nam się nią cieszyć przez całe lato bez wystąpienia jakikolwiek niespodzianek. Warto nie lekceważyć tych czynności, gdyż potem możemy spodziewać się tylko, tego że konieczny będzie demontaż i montaż klimatyzacji Warszawa zupełnie nowej, gdyż stara nie będzie nadawała się już do naprawy. Najczęstszym zabiegiem z zakresu serwisu klimatyzacji jest oczywiście napełnianie i nabijanie czynnika chłodzącego. Jego brak jest najczęstszym powodem tego, że klimatyzacja nie działa. Cena takiej usługi jest relatywnie nie drogi, a jakże niezbędny. Kolejnym zabiegiem dotyczącym serwisowania naszego systemu chłodniczego w samochodzie jest odgrzybianie, inaczej zwane ozonowaniem, będące przyczyną nieprzyjemnych zapachów, a do tego niekiedy czynnikiem powodującym choroby układu oddechowego. Dalej pozostają tylko drobnostki typu wymiana zaworków, oringów uszczelek, skraplacza, filtrów, naprawa gumowych przewodów, kontrola i ewentualna naprawa rurek aluminiowych.

Poza tym wiadomo, że konieczne jest sprawdzenie szczelności układu. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać klimatyzację, aby uniknąć późniejszej konieczności wymiany jej elementów. Nie można także zapomnieć o konserwacji klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *