Kominki i parapety – jak należy montować?

Wiele osób chce mieć w swoim domu jakiś kominek z Poznania. Bez względu na to jaki wybiorą, a wybór jest naprawdę spory, to trzeba zawsze pamiętać o odpowiednim montażu. Źle zamontowany kominek będzie nam przysparzał wielu problemów. Dym nie będzie odchodził do komina, kominek będzie się bardzo brudził, tak jak podłoga dookoła niego, a sprzątaniu nie będzie końca.

Parapety – czy montaż jest łatwy?

parapety poznańZatem kominki i parapety poznań to coś, czym powinni się zając fachowcy z tej dziedziny. O czym przede wszystkim należy pamiętać podczas montowania kominków? Na pewno musimy mieć dobre odprowadzenie dymu. Powinno być one dostatecznie szerokie, żeby dym mógł swobodnie wylatywać. Wszystkie przewody powinny być bardzo szczelne, ale też drożne, bo zatkane sprawią, że dym będzie wpadał do wnętrza pomieszczenia, co jest bardzo niebezpieczne. Dodatkowo kominek powinien być stabilnie osadzony w ścianie. Powinien stać równo i być dokładnie obłożony ze wszystkich stron. Najlepszy do tego będzie kamień, ponieważ ciepło wytwarzane przez kominek go nie zniszczy. Wiadomo, ze trzeba otwierać kominek, żeby dorzucić drewna, a wtedy popiół zwykle wylatuje. Z kamienia łatwo jest go zatrzeć bez pozostawiania śladów. Oczywiste kominki wolnostojące nie będą niczym obstawiane, bo same posiadają swoistą ramę dla siebie.

Kamień jest dodatkowo dobry, ponieważ będą tam pasowały do niego parapety z kamienia. Takie dopasowanie jest korzystne jeśli chodzi o walory estetyczne wnętrza. Parapety są ważne. Zatem razem z kominkami będą dobrze się prezentowały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *