Praca dorywcza i samodzielny montaż profili okapowych

Jako że jestem studentem, a zdałem sesję egzaminacyjną na szczęście już w czerwcu, to jak wiadomo mam trzy miesięczne wakacje. Postanowiłem jakoś, że tak powiem konstruktywnie wykorzystać moje wakacje i zarobić sobie w tym czasie trochę pieniędzy. Mój tata pracuje w firmie, która robi kompleksowy remont tarasu u ludzi, którzy ją zatrudniają.

Uszczelnienie balkonu – profile okapowe

profile okapowe na balkonW tej firmie zawsze można powiedzieć, że potrzeba rąk do pracy, a ja jak już wspomniałem chciałem sobie dorobić. Mojemu tacie na szczęście udało się mnie ” wkręcić ” do brygady na okres wakacji, tym bardziej, że z tego co tata mówił to właśnie budowali u jakiegoś klienta taras balastowy i spodziewano się, że zejdzie z tym bardzo długo. Dzięki temu, że jest sporo pracy, to udało mi się do nich załapać. Ogólnie pracuje mi się tutaj na prawdę całkiem fajnie. Nie mam niestety odpowiedzialnych zadań, bo robię takie rzeczy, jak na przykład noszę płyty tarasowe na podkładkach. Jednakże nie jest to jedyna rzecz, jaką się zajmuję, ponieważ czasami pozwalają mi nawet kłaść podkładki tarasowe. Robię to zazwyczaj wtedy, gdy akurat reszta brygady robi uszczelnienie tarasu. Niestety mnie nie pozwalają na uszczelnienie, ponieważ z tego, co oni mówią, to trzeba się na tym dobrze znać, a ja niestety się za dobrze na tym nie znam. Wydaje mi się, że trochę przesadzają, ale no cóż jestem tam tylko na trzy miesiące, więc się nie odzywam, bo nie chcę, żeby mi nagle podziękowali za pracę. Raz jednakże mój tata pozwolił mi, żebym zamontował z nim solidne profile okapowe na balkon tarasowy, który budowaliśmy. To było chyba najbardziej odpowiedzialne zadanie, jakie wykonywałem do tej pory. Jednakże został mi jeszcze nieco ponad miesiąc pracy i zdobywam cały, czas coraz to nowe doświadczenie i coraz więcej rzeczy się uczę.

 

Mam nadzieję, że dzięki temu, że zdobywam doświadczenie i coraz więcej wiem, oraz umiem, to może podczas tego miesiąca pozwolą mi na zrobienie czegoś bardziej odpowiedzialnego i ciekawszego, niż dotychczas. W sumie jednak nie narzekam, pieniędzy też jakoś za dużo nie dostaję, ale zawsze coś, lepsze to niż siedzenie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *