Gdzie stosować mocowanie krat pomostowych?

Możliwości związane z wykorzystaniem metalowych krat pomostowych są niezwykle bogate. Zazwyczaj są one kojarzone z różnego rodzaju obiektami przemysłowymi, w których mocowanie krat pomostowych stanowi jeden z etapów wykańczania wnętrz.

Proste i tanie mocowanie krat pomostowych

mocowanie krat pomostowychDopiero po zamontowaniu tego rodzaju elementów wnętrze fabryki zyskuje pełną funkcjonalność i spełnia wymagania odnoszące się do bezpieczeństwa i higieny pracy. Wytrzymałe kraty pomostowe zgrzewane to stosunkowo popularny sposób na pokrycie ciągów komunikacyjnych w dużych obiektach przemysłowych.

Alternatywnym rozwiązaniem są kraty pomostowe prasowane dostosowane do konkretnych obciążeń. Oczywiście różnice konstrukcyjne wpływają na paletę możliwych zastosowań, ale w kontekście ciągów komunikacyjnych oba typy krat pomostowych doskonale zdadzą egzamin. Kolejna możliwość do przykrycie kanałów technicznych i włazów, które wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia używanych krat. Chodzi tutaj przede wszystkim o cynkowanie ogniowe, które sprawia, że kraty zyskują odporność na działanie korozji. Różnego rodzaju stopnie schodowe metalowe oraz ciągi schodowe wewnętrzne i zewnętrzne wykorzystują konstrukcje oparte na kratach metalowych.

W przypadku niektórych branż również podłogi techniczne są tworzone w oparciu o kraty pomostowe prasowane, których cena jednostkowa nie jest zbyt wysoka. Mamy więc do czynienia z efektywnym ekonomicznie rozwiązaniem. Zastosowania przemysłowe nie wyczerpują rzecz jasna tematu. Kraty pomostowe zgrzewane i prasowane bywają również nieocenione w przypadku, gdy w danym obiekcie potrzebne są podjazdy dla niepełnosprawnych. Pokrycie ciągów komunikacyjnych w obiektach innych niż przemysłowe, takich jak ciągi komunikacyjne na mostach, kładkach i rampach oraz innych konstrukcjach zewnętrznych i wewnętrznych, które wymagają przede wszystkim dużej wytrzymałości oraz prostego montażu. Wiadomo, że trwałe mocowanie krat pomostowych powinno być możliwie jak najprostsze. Podobnie zresztą wygląda sytuacja demontażu.

Następnym obszarem, który doskonale sprawdzają się kraty przemysłowe są półki regałów magazynowych, szczególnie w przypadku magazynów zajmujących się przechowywaniem dużych elementów o sporej wadze i gabarytach. W takich przypadkach solidne kraty pomostowe pełnią rolę mebla magazynującego.

W wielu obiektach magazynowych półki są wykonane właśnie z tego rodzaju elementów. Chodzi tutaj przede wszystkim o przyzwoite walory użytkowe oraz stosunkowo niskie koszty. Jak widać, mamy do czynienia z bardzo uniwersalnymi elementami konstrukcyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *