Co to znaczy dom drewniany pod klucz?

W Polsce coraz częściej spotykamy się z określeniem „budowa domu lub mieszkania pod klucz”. Nie należy pojęcia tego mylić z oferowanymi domami i mieszkaniami w stanie deweloperskim, czyli budynkami w najbardziej podstawowej wersji mieszkalnej, obejmującej jedynie wykonanie instalacji bez jej zakończenia, oraz bez wykończenia ścian i podłóg.

Dom drewniany dobrze wykończony

domy drewniane pod kluczNatomiast domy pod klucz, są ich całkowitym przeciwieństwem. Czy warto kupić dom pod klucz? Firmy oferujące budynki do natychmiastowego zamieszkania, w ramach swoich usług sprzedaż lokalu, który nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych od właściciela. Praktycznie odbierając budynek mieszkalny pod klucz, wystarczy wnieść jedynie meble. Domy o takim standardzie mają już pomalowane ściany, położone podłogi oraz wykończoną łazienkę i kuchnię, zdarza się tak, że pomieszczenia te mają już także meble jak szafy wnękowe czy zabudowy kuchenne. Zależy to od konkretnej firmy. Zwykle przygotowuje się ofertę w dwóch, trzech wersjach o standardzie podstawowym, rozszerzonym oraz premium. Różnica pomiędzy nimi dotyczy jakości wykorzystanych do wykończenia materiałów, a także zakresem wykończenia. Decydując się na zakup domu pod klucz, oszczędzimy dużo czasu, na zajęcia związane z zakupem materiałów budowlanych, a także pracami remontowymi jak kładzenie podłóg czy malowanie ścian. Kolor materiałów wybieramy u dewelopera w trakcie zamawiania domu.

domy drewniane pod kluczMa on zwykle przygotowany cały katalog użytych w danym wariancie materiałów, a spośród nich wybieramy np. wersję kolorystyczną, która najbardziej nam odpowiada. Zdarza się także, że deweloper dopuszcza pewne modyfikacje w zastosowanych materiałach, w razie naszych potrzeb. Najczęściej budownictwo pod klucz interesuje nas w przypadku domów technologii drewnianej. Szczególnie popularne są domy drewniane z bali pod klucz, ze względu na problemy mogące wynikać z procesem wykańczania wnętrza, w przypadku osób nie mających dostatecznej wiedzy o tego typu budownictwie. Domy z bali przez długi okres od postawienia pracują, dlatego zbyt szybkie albo nieprawidłowe wykończenie ścian, podłóg czy schodów mogłoby doprowadzić do konieczności napraw konstrukcyjnych, w krótkim czasie od momentu zamieszkania. Dlatego właśnie gro osób decyduje się kwestię tą pozostawić fachowcom. Domy pod klucz to z pewnością wygodne rozwiązanie.

Rozważając i podsumowując koszty samodzielnego zakupu i transportu materiałów, a także opłacenie fachowców i pomocników remontowych, zlecenie wykonania domu pod klucz staje się rozwiązaniem znacznie bardziej opłacalnym i korzystnym pod względem finansowym jak i czasowym. Nie wymaga od nabywcy innego wkładu własnego, aniżeli zamieszkanie w przygotowanym dla niego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *