Natrysk pianki poliuretanowej – czyli co warto wiedzieć o izolacji natryskowej

Izolacie natryskowe wbrew temu co może się nam wydawać nie są w zasadzie rozwiązaniem szczególnie nowym, niemniej rozwiązanie to nie należy w Polsce do najpowszechniejszych. Wynika to w dużej mierze z tego, że dostępność firm zajmujących się wykonywaniem tego typu izolacji jeszcze do niedawna była dość ograniczona, a tym samym i cena wykonania takiej izolacji była dość wysoka.

Natrysk pianki sprawnie zrealizowany

natrysk pianki poliuretanowejObecnie sytuacja ta zaczyna ulegać zmianie. Na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się wykonywaniem izolacji natryskowej, a tym samym i cena takiej izolacji zaczyna spadać, w związku z czym rozwiązanie to staje się coraz bardziej przystępne. Warto zatem zapoznać się nieco ze specyfiką tego typu izolacji, by wiedzieć jakie ma ona zalety i wady w porównaniu z tradycyjnymi metodami ocieplania dachu. Natrysk pianki poliuretanowej otwartokomórkowej – bo taką wykorzystuje się do ocieplania poddaszy wykonuje się bardzo szybko, a przy tym pianka dociera bez problemu we wszystkie miejsca, dzięki czemu bardzo dobrze redukuje ilość mostków termicznych i tym samym ma wysokie parametry izolacyjne. Zaletą pianki poliuretanowej jest także fakt, że stanowi ona doskonałą izolację, a jednocześnie umożliwia oddychanie domu – materiał paroprzepuszczalny, co jest bardzo ważne.

natrysk pianki poliuretanowejNa plus także należy zaliczyć fakt, że pianka jako materiał izolacyjny odporna jest na działanie grzybów i pleśni uniemożliwiając ich rozwój, a jednocześnie jest dobrze tolerowana przez alergików i astmatyków, dzięki czemu może być stosowana w każdym domu. Jeśli chodzi o współczynnik przenikania energii cieplnej to wypada on zdecydowanie lepiej niż jest to w przypadku styropianu i nieznacznie lepiej niż w przypadku wełny mineralnej, dzięki czemu pianka stanowi dla nich bardzo dobrą alternatywę. Materiał ten ma także dobre właściwości akustyczne, dzięki czemu dobrze wygłusza dom. Piankę poliuretanowa uważa się także za materiał trudnopalny, samogasnacy oraz trudno rozprzestrzeniający ogień, dzięki czemu jest to bardzo bezpieczny rodzaj ocieplenie. Niemniej należy pamiętać o tym, że wykonanie izolacji natryskowej możliwe jest tylko poprzez zatrudnienie odpowiedniej firm, a tym samym należy poszukać odpowiedniego wykonawcy, przy wyborze należy zwracać uwagę zarówno na cenę jak i na jakość świadczonych usług.

Chcąc sprawdzić na jakim poziomie stają usługi świadczone przez daną firmę warto zapoznać się z opiniami poprzednich klientów oraz sprawdzić to jak długo dana firma działa na rynku. Im dłużej ona funkcjonuje tym większe ma doświadczenie, a to jest bardzo ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *