Drzwi techniczne – wybór

Wszyscy wiemy jak wygląda wybór drzwi do domu. Wybieramy takie wykonane z drewna, z dobrymi zamkami antywłamaniowymi (drzwi wejściowe). Jako drzwi wewnętrzne wybieramy takie z okienkami, które będą lekkie i tanie.

Drzwi techniczne i specjalne właściwości

drzwi portaJednak obiekty przemysłowe, handlowe czy usługowe potrzebują lepszych rozwiązań. Drewno wymaga konserwacji, może butwieć, nie posiada powłoki antybakteryjnej, jest palne, a przy tym łatwo na nim o zarysowania czy wgniecenia. Dlatego też drzwi techniczne Porta ze Śląska najczęściej wykonywane są z metalu, choć są i takie wykonane ze specjalnie spreparowanego drewna. Jakie są rodzaje drzwi specjalistycznych? Są to na przykład drzwi akustyczne. Są one grubsze niż zwykłe, do tego szczelniej przylegają do ościeżnicy. Dzięki temu dźwięki wydobywające się z pomieszczenia za drzwiami nie będą się rozchodziły po całym budynku. Takie drzwi można stosować w salach muzycznych, kinach, domach kultury, jak również w domu, kiedy jeden z domowników trenuje grę na instrumencie. Innym rodzajem drzwi technicznych są drzwi przemysłowe.

drzwi portaMuszą być one przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak wgniecenia i pęknięcia. W magazynach, fabrykach, czy hurtowniach stosuje się takie drzwi, ponieważ takie drewniane szybko by się zniszczyły. Drzwi metalowe są solidne i nie wymagają konserwacji, a do tego stanowią dobre zabezpieczenie przed złodziejami. Często są to także drzwi przeciwpożarowe, dzięki czemu ogień nie będzie się poza nie rozprzestrzeniał i daje możliwość drogi ucieczki, jak i uratowania stanu magazynowego lub fabrycznego. Kolejnym rodzajem drzwi technicznych są drzwi laboratoryjne. Stosuje się je nie tylko w miejscach badań, ale też w przychodniach, szpitalach, firmach zajmujących się odczynnikami chemicznymi. Mają być one odporne na uszkodzenia chemiczne, jak również łatwe w utrzymaniu czystości, bardzo ważnej w ośrodkach medycznych i laboratoriach. Takie drzwi można myć silnymi środkami odkażającymi i bakteriobójczymi, a mimo to nie da się zniszczyć ich powłoki ochronnej. Takie drzwi często są bardzo szczelne, przez co nic z laboratorium nie rozprzestrzeni się na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne jeśli pracuje się z wirusami i bakteriami, na przykład przy produkcji szczepionek. Wtedy takie drzwi można dobrze zamknąć i ustanowić strefę kwarantanny.

Drzwi techniczne można dopasować do potrzeb klienta. Jednym zależy na ich solidności, innym na powierzchni do której nie przywierają zanieczyszczenia, dobrej akustyce, czy izolacji cieplej. Wszystko da się dostać w dobrym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *