Ogrodzenia panelowe – zastosowanie

Dla osób chcących wykonać swoje ogrodzenie z paneli najważniejszym aspektem jest ich cena. Najczęściej to właśnie ona zaważa o rodzaju kupowanego ogrodzenia panelowego. Cena w większości przypadków zależy od producenta danych paneli jak i tego, jaką grubość mają poszczególne ogniwa i z jakiego materiały wykonany został panel.

Ogrodzenia panelowe są zabezpieczane

ogrodzenia paneloweRodzai paneli i słupków ze względu na użyty do ich wykonania materiał jest kilka. Na rynku dostępne są ogrodzenia panelowe w dobrej cenie wykonane z ocynkowanej lub malowanej proszkowo stalowej siatki, a także z drewna. Ocynkowane panele nie są podatne na korozję i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Ocynk wynika w strukturę metalu dając mu niezwykle trwałą warstwę antykorozyjną. Panele ogrodowe zakupić można w wielu wykończeniach, jak również barwach. Kolorów stalowej siatki jest wiele. Ich gama i dostępna ilość zależy wyłącznie od producenta. Ocynkowane ówcześnie panele poddawane są zazwyczaj wcześniej wspomnianemu malowaniu proszkowemu, które zapewnia im dodatkową trwałość. Farba proszkowa to żywice poliestrowe, która tworzą kolejną warstwę zabezpieczającą. Ogrodzenie wykonane z powyższych paneli jest przede wszystkim estetyczne, trwałe, jak również efektywne.

ogrodzenia paneloweOgrodzenia panelowe najczęściej stosowane są do wytyczenia granicy powierzchni należącej do fabryk, zakładów przemysłowych lub szkół, a także biurowców i budynków mieszkalnych, znajdujących się na osiedlach. Niekiedy używane są także przez właścicieli domów wolno-stojących, jednorodzinnych. Montaż paneli do słupków koniecznych do prawidłowego mocowania ogrodzenia jest trywialny i nieskomplikowany. Odbywa się przy pomocy uchwytów mocujących, które przytwierdzone są do słupka. Dzięki nim istniej możliwość regulacji ustawienia panela. Do umieszczenia ogrodzenia na terenie posesji lub powierzchni szkoły, zakładu nie jest na potrzebne więcej, niż jedynie stalowe słupki i mocowania. Jednak istnieje możliwość montażu panelu ogrodzeniowego na podmurówce betonowej. To podwyższy ogrodzenie, jak i nada mu bardziej efektywny wygląd. Panel stalowy, ocynkowany może stanowić ogrodzenie samodzielnie lub w połączeniu z innym. Doskonale łączyć się będzie z kolumnami murowanymi, z cegły bądź kamienia lub wykonanymi z koszy gabionowych. Połączenie panelu drewnianego ze stalowym również jest doskonałym pomysłem. Nada to ogrodzeniu nowoczesny i indywidualny charakter.

Aranżacja ta idealnie nadaje się do nowoczesnej architektury oraz ociepla surowy, stalowy płot. Wzdłuż ogrodzenia panelowego posadzić można drzewka, co jeszcze bardziej ożywi otoczenie i zaznaczy granicę posiadłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *