Taśmy led – montaż i zastosowanie

W dobrych sklepach z oświetleniem można znaleźć nie tylko zwykłe lampki nocne, czy oprawy sufitowe, ale także nowoczesne rozwiązania w kwestii dostarczania światła. Są to między innymi taśmy led. Taka taśma składa się z małych ledowych żaróweczek przymocowanych do specjalnej elastycznej taśmy.

Taśmy led i dobre oświetlenie

taśmy led Żarówki mogą dawać zarówno ciepłe, jak i zimne światło. Występują także wersje wielokolorowe, czyli tak zwane taśmy RGB. Nowoczesne taśmy led od producenta są bardzo łatwe w montażu. Najpierw trzeba zmierzyć jak długi odcinek taśmy jest nam potrzebny i dociąć taśmę led. Sprzedawana jest ona na metry, czy w gotowych zestawach. Posiada ona samoprzylepną warstwę, dzięki czemu nie potrzeba kupować żadnych klejów czy łączników. Taśma led sama w sobie jest odporna i posiada różne oznaczenia, kwalifikujące ją do użytkowania w pomieszczeniach zwykłych, pokojach o podwyższonej wilgotności i temperaturze (np. kuchnia), czy do stosowania na zewnątrz. Jednak warto jest mocować je w specjalnych aluminiowych profilach, dzięki czemu będą one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne, czy na zamokniecie.

taśmy led Taki profil również jest bardzo łatwy w montażu i wtedy taśmę wkleja się w jego środek. Taśma led sprawdzi się w wielu wypadkach. W kuchni będzie idealna do oświetlenia blatów. Dzięki temu będziemy mieli równe, jasne światło, ułatwiające nam przygotowywanie posiłków, a żadna lampa nie będzie nam przeszkadzała. Taśmy led będą też idealne do oświetlania lustra w łazience, czy półeczek nad wanną. Tam często chcemy mieć dodatkowe światło, a nie zawsze oprawy ledowe będą nas satysfakcjonowały. Wtedy taśmy ledowe są idealna alternatywą. Kolorowe taśmy RGB będą natomiast piękna dekoracją do pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Wielobarwne światło dodaje pomieszczeniu uroku, a przy tym dobrze wygląda w pokojach dzieci, które lubią intensywne wzory i kolory. Tam taśmy można zamontować blisko łóżka, także na jego ramie, czy szafce na ubrania, czy wzdłuż listwy przypodłogowej. Dzięki temu w pokoju będzie na tyle jasno, by maluch nie bał się spać, a na tyle ciemno, że światło nie będzie przeszkadzało pozostałym domownikom. Taśma led ma jednak o wiele więcej zastosowań.

Sprawdzi się do oświetlania schodów i korytarzy, można ją stosować do oświetlania wnęk ściennych, na tarasach, balkonach, a nawet do oświetlenia ogrodu i basenu. Dzięki elastycznej podstawie, jasno świecącym żarówkom i estetycznym profilom aluminiowym, taśmy led stanowią nowoczesną i praktyczną formę oświetlenia domów i ogrodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *