Zastosowanie izolacji natryskowych w różnorodnych budynkach

Kwestia ocieplenia jest jedną z ważniejszych przy budowie lub generalnym remoncie budynku dowolnego typu. Ma ona zasadniczy wpływa na komfort przebywania w nim, użytkowania go przez wiele kolejnych lat, a także na koszty ogrzewania.

Izolacje natryskowe są dobre

izolacje natryskowe Źle docieplony budynek generuje ogromne straty ciepła, a nierównomierny rozkład temperatur sprawia, iż przebywanie w nim nie jest przyjemne. Jednym z najlepszych dostępnych rozwiązań tego problemu wydają się izolacje natryskowe, wykorzystujące pianki poliuretanowe. Dlaczego warto skorzystać z izolacji natryskowej? Nie da się ukryć, iż sam montaż izolacji niejednokrotnie zajmuje bardzo wiele czasu, zwłaszcza w miejscach takich jak hale przemysłowe czy budynki gospodarcze, gdzie do położenia izolacji trzeba stawiać rusztowania lub wykorzystywać inne metody, jak małe wysięgniki koszowe. W takich miejscach bardzo istotne jest też, aby zastosowany materiał był obojętny chemicznie i by nie szkodziło mu na przykład składowanie w pomieszczeniu środków chemicznych lub też wysoki poziom wilgoci. W obliczu takich trudności wybór rozwiązania jakim są niedrogie izolacje natryskowe w Białymstoku jest bardzo dobry, ponieważ natrysk pianki przebiega szybko i sprawnie, nie ważne jakie duże jest pomieszczenie i na jakiej wysokości należy kłaść izolację.

izolacje natryskowe Pianka sprawdza się świetnie w budynkach mieszkalnych i przemysłowych; można nią ocieplać dachy i poddasza, ściany, podłogi czy też fundamenty. Dzięki metodzie natrysku praca przebiega bardzo sprawnie: nie ma tu żmudnego docinania, jak w przypadku styropianu, ani konieczności starannego montowania, jak przy wełnie mineralnej, która pod własnym ciężarem mogłaby się zsunąć. Izolacja natryskowa pozwala także na wyeliminowanie mostków termicznych, które są przyczyną dużych strat ciepła we właściwie wszystkich budynkach. Piana świetnie nadaje się nie tylko do dużych powierzchni, ale też takich problematycznych miejsc jak rozmaite zakamarki, załomy, belki i inne miejsca, które są zmorą osób zajmujących się ociepleniem. Dzięki swoim właściwościom izolacje natryskowe doskonale nadają się do różnych budynków, gdzie dobrze spełniają swoją rolę przez kolejne lata, do tego bez utraty izolacyjności.

Ciężar takiej izolacji, w przypadku pianki otwartokomórkowej, nie jest duży, więc nie stanowi ona dużego obciążenia dla konstrukcji, co ma istotne znaczenie zwłaszcza przy ocieplaniu dachu i poddasza. Choć w Polsce izolacje natryskowe dopiero zyskują popularność, to na Zachodzie, w USA oraz w Kanadzie jest to obecnie często wybierana metoda izolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *