Czy kuchnie na wymiar to opłacalna inwestycja?

Kuchnie na wymiar to rozwiązanie, które od pewnego czasu zaczyna cieszyć się rosnącym zainteresowaniem. Zwolennicy tego rodzaju zabudowy, mówią tu o dobrym dopasowaniu mebli do własnych potrzeb, ich wytrzymałości i estetyce.

Czym kierować się przy wyborze mebli?

kuchnie na wymiarJak jednak te kwestie wyglądają w praktyce i czy rzeczywiście kuchnie na wymiar to dla nas opłacalna inwestycja? W zasadzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, Faktem bowiem jest to, że rozwiązanie to ma sporo zalet, które w wielu przypadkach mogą się okazać dla nas bardzo ważne, nie oznacza to jednak, że kuchnie na wymiar to zawsze najracjonalniejsze rozwiązanie. Z czego to wynika? Kuchnie na wymiar – ceny mają bowiem bardzo wysokie, a co za tym idzie wykonanie takiej zabudowy jest zdecydowanie bardziej kosztowne niż przy użyciu mebli modułowych czy też gotowych zestawów. Choć należy zaznaczyć, że różnica w cenie w dużej mierze będzie zależeć od tego z jakim standardem mebli gotowych takie zabudowy na wymiar porównujemy. Niemniej biorąc pod uwagę wyższy koszt inwestycji nie zawsze musi nam się to kalkulować. Kto jednak na tym rozwiązaniu wyjdzie na plus? Przede wszystkim osoby, które potrzebują mebli skrojonych na miarę.

kuchnie na wymiarTyczy się to przede wszystkim małych pomieszczeń, gdzie nie możemy sobie pozwolić na to by choćby kilka centymetrów wolnej przestrzeni się marnowało oraz pomieszczeń które z racji swojego układu nie są zbyt ustawne, czyli takich gdzie nie jesteśmy w stanie praktycznie i wygodnie ustawić mebli. W takich sytuacji wybór mebli kuchennych robionych na wymiar to komfort i większa funkcjonalność, która na pewno jest warta wyższej ceny. Czy zatem w pomieszczeniach o tradycyjnym układzie pomieszczeń nie opłaca się wybierać kuchni na wymiar? Jeśli możemy dostosować ją w pełni do swoich oczekiwań to niekoniecznie. Jeśli natomiast nie możemy znaleźć takich zestawów czy też mebli modułowych, które by w pełni spełniły nasze oczekiwania, czy to odnośnie zastosowanych w nich systemów przechowywania, układu poszczególnych elementów, czy też nawet estetyki to wówczas meble na wymiar mogą nam się zacząć opłacać. Kalkulując to czy większy wydatek jest tego wart, bierzmy pod uwagę nie tylko samą funkcjonalność i wygląd danego rozwiązania, ale także i fakt, że kuchnie remontuje się średnio raz na kilkanaście lat, a co za tym idzie warto zadbać by wybrane przez nas meble dobrze nam służyły, były wytrzymałe i nie traciły zbyt szybko na walorach wizualnych.

Ostatecznie jednak wybór odnośnie tego, które rozwiązanie jest bardziej opłacalne -meble na wymiar czy te gotowe, pozostaje indywidualną sprawą każdej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *