Profesjonalna aranżacja mieszkania

Sztuka kształtowania wnętrz jest dziedziną, która wymaga naprawdę dobrego zmysłu estetycznego – odpowiednie komponowanie elementów stałych i ruchomych danego pomieszczenia może być dla laików nie lada wyzwaniem.

Estetyczne i funkcjonalne wnętrza

aranżacja wnętrzJeżeli więc wprowadzamy się do nowego mieszkania i nie jesteśmy pewni własnych umiejętności w tej sferze, warto zdecydować się na wsparcie profesjonalistów. Pomieszczenie z pewnością zyska nowy wyraz, jeżeli przyjrzy się mu pomysłowy projektant wnętrz – Katowice to miasto, w których korzystanie z usług architektów wnętrz cieszy się dużą popularnością. Pomoc kreatora wykorzystywana jest też przez inwestorów oddających budynek na sprzedaż, którym zależy na jak największych zyskach: wówczas stosuje się home staging, najlepiej sprawdzą się więc tu ci architekci wnętrz, którzy przeszli już odpowiednie kursy w tym zakresie. Nas jednak, jako właścicieli domu, chcących zaaranżować pomieszczenia, w których sami będziemy mieszkać, interesuje standardowe projektowanie wnętrz. Decydując się na współpracę z kreatorem wnętrz, uzyskamy od niego projekt techniczny pomieszczenia – rysunek powinien uwzględniać całe wyposażenie stałe, czyli ściany, okna i drzwi, a także rozmieszczenie wyposażenia ruchomego – sprzętów oraz oświetlenia. Całość powinna zostać dopełniona detalami architektonicznymi.

aranżacja wnętrzaSporządzenie projektu na papierze to jednak dopiero część wstępna – w następnym etapie konieczne jest wykonanie wizualizacji 3D, która pozwoli nam na zobaczenie zamierzanych efektów jeszcze przed przystąpieniem do prac. Na tym etapie możliwe jest dokonywanie poprawek, dlatego warto zatrzymać się tu najdłużej, aby wszystko dopracować jak najlepiej. Dla właścicieli mieszkań często dużym problemem jest to, że dane pomieszczenie jest małe lub posiada niepożądany kształt – na przykład jest wąskie, ale długie. Takie specyficzne wymiary sprawiają z reguły najwięcej problemów, jednak pomysłowy architekt wnętrz poradzi sobie z każdą sytuacją. Istnieją bowiem metody pozwalające na optyczne powiększenie wnętrza. Możliwe jest to nie tylko poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów, ale także poprzez wykorzystanie konkretnych barw i wzorów. Rzadziej zdarzają się sytuacje, że pomieszczenie jest zbyt duże i nie potrafimy go wykorzystać w taki sposób, aby nie wyglądało chłodno.

I tutaj pomoc architekta wnętrz jest często nieodzowna – skupi się on na tym, aby nie przytłoczyć wnętrza, ale mimo to uzyskać efekt przytulnej atmosfery. Z pewnością dobry, doświadczony projektant wnętrz potrafi z każdego pomieszczenia wydobyć to, co najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *