Niezawodność napędów do bram przesuwnych

Automatyczne bramy cieszą się dużą popularnością, jednakże wiele osób ma wciąż obawy przed zastosowaniem automatyki. Zadają oni pytania – co jeśli nie będzie prądu? Co gdy na drodze skrzydła znajdzie się nieprzewidziana przeszkoda? Co z zamykaniem bramy? Takie pytania można mnożyć bez końca.

Napęd z akumulatorem awaryjnym

Napędy do bram przesuwnychNa szczęście firmy, które oferują napędy do bram przesuwnych, potrafią odpowiedzieć na każde pytanie. W sytuacji, gdy nastąpiła przerwa w dostawie prądu i nasza brama nie ma zasilania – nadal może otwierać się automatycznie, jeżeli wybraliśmy napęd do bram przesuwnych, który posiada akumulator awaryjny. Jeśli dany siłownik nie posiada takiego udogodnienia, na pewno ma za to mechanizm ręcznego odblokowywania. To istotne także w sytuacji, gdy brama zatnie się w trakcie otwierania – dzięki temu mechanizmowi możemy otworzyć skrzydło do końca i je potem z powrotem zamknąć. Nie ma obaw, że w przypadku niesprawności automatyki bramy nie dostaniemy się na posesję czy też nie będziemy mogli się z niej wydostać. Producenci zadbali o właściwe rozwiązania takich sytuacji. Napędy do bram nie działają „agresywnie”, chodzą zawsze płynnie – startują łagodnie i równie łagodnie kończą pracę.

Napędy do bram przesuwnychIstotne jest także to, że nie generują hałasu. Jeżeli na drodze pojawi się nieprzewidziana przeszkoda, brama nie uderzy w nią, tylko się zatrzyma. Jest to możliwe dzięki specjalnemu systemowi, który wykrywa przeszkodę na czas. Takie udogodnienie oparte na fotokomórkach sprawia, że nie ma możliwości uszkodzenia skrzydła bramy. Odpowiedź na pytanie o zamykanie takiej bramy również jest prosta – to działanie automatyczne, brama sama zamyka się, gdy tylko przez nią przejedziemy. Producenci zadbali także o to, abyśmy mogli komfortowo korzystać z bramy także wieczorem późną nocą. Montaż oświetlenia sprawi, że będzie ono uruchamiało się automatycznie, aby oświetlić nam podjazd. Nowoczesna technologia jest odporna na warunki atmosferyczne. Nie musimy więc obawiać się, że deszcz czy mróz sprawią, iż siłownik przestanie być w pełni sprawny. Urządzenia są odporne na zmienne temperatury i mogą działać w każdych warunkach. Aby jednak mieć pewność, że automatyka bramy będzie chodzić poprawnie, pamiętajmy o tym, aby jej montaż powierzyć profesjonalistom.

Wybierając napęd elektromechaniczny, koniecznie należy mieć na uwadze to, że instalacja powinna być przeprowadzana przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami. To bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa. Do nas należy wybór siłownika – montaż powinien leżeć w rękach fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *