Najważniejsze parametry bramy harmonijkowej

Bramy harmonijkowe są jednym z popularnych rodzajów bram, które mogą być stosowane w halach magazynowych i produkcyjnych, jak też w warsztatach samochodowych, obiektach usługowych. Sprawdzają się także w pomieszczeniach gospodarczych, a nawet w budynkach prywatnych. To właśnie ze względu na swoją uniwersalność są tak cenione.

Wybór bramy harmonijkowej

brama harmonijkowaProducenci oferują bramy harmonijkowe ze skrzydłami różnej wielkości, dzięki temu bez problemu możemy dobrać wyrób, który spełni nasze potrzeby, a więc będzie idealnie dopasowany do danego budynku. Jaką bramę harmonijkową warto wybrać? Jeśli chodzi o skrzydło bramy, najlepiej sprawdza się to, którego konstrukcja została wykonana z wysokiej jakości blachy stalowej ocynkowanej. Można ją pomalować za pomocą farb poliestrowych, dzięki czemu może zyskać ona atrakcyjny, oczekiwany przez nas wygląd. Ważne są zastosowane nawiasy – powinny być one naprawdę solidne, aby brama harmonijkowa mogła być eksploatowana nawet najbardziej intensywnie i to bez żadnych problemów. Poza tym bardzo ważne jest ocieplenie. Producenci proponują skrzydła, które posiadają wewnątrz wypełnienie – na przykład z pianki poliuretanowej. To właśnie dzięki temu takie bramy sprawdzają się w wielu różnych budynkach, ponieważ nie będzie przez nie uciekało ciepło.

brama harmonijkowaJest to naprawdę ważne, jeżeli nie chcemy strat ciepła, które generowałyby większe rachunki za ogrzewanie. W przypadku dużych magazynów oraz hal przemysłowych to podstawa – to obiekty o bardzo dużych powierzchniach, dlatego ich ogrzanie wiąże się z dużymi kosztami. Zatem wszelkie straty ciepła będą dla nas problemem. To dlatego powinniśmy wybrać taką bramę harmonijkową, która została odpowiednio ocieplona przez producenta. Taka pianka poliuretanowa daje współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie 0,6 W/m2K, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Oczywiście dobre parametry uzyskamy także dzięki zastosowaniu odpowiednich uszczelek, które sprawią, że ciepło nie będzie miało którędy uciekać. Co jeszcze jest istotne? Z pewnością użytkownikom zależy na tym, aby eksploatacja bramy nie wiązała się z hałasem. Nie chcemy słyszeć skrzypienia podczas otwierania skrzydła, dlatego brama powinna chodzić cicho. Brak hałasu możliwy jest dzięki zastosowaniu wysokiej jakości zespołu jezdnemu – prowadnicy, przegubów z rolkami i innych elementów.

Najwyższej klasy automatyka to nie tylko ograniczenie hałasu podczas eksploatacji, ale także szybkie i sprawne otwieranie skrzydła, co z pewnością także jest równie ważne. Słowem podsumowania, bramy harmonijkowe są idealnym wyborem do wielu miejsc, jednakże muszą być idealne pod względem technicznym i estetycznym. O to dbają jednak renomowani producenci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *