Monitoring IP – charakterystyka

Telewizja przemysłowa obecnie posiada nową jakość. To wszystko dzięki zastosowaniu kamer IP, które stanowią połączenie kamery i komputera. Aby taki system działał, konieczna jest sieć IP – to właśnie bezpośrednio przez nią obraz będzie przesyłany, w czasie rzeczywistym. Dzięki temu osoba na stanowisku znajdującym się w dowolnym miejscu, nawet wyjątkowo oddalonym, widzi na bieżąco, co dzieje się w otoczeniu kamery.

Profesjonalny monitoring IP

nowoczesny monitoring ipRównież sieć IP jest konieczna do zapisywania materiału wizyjnego. Dzięki temu, że nowoczesny monitoring IP pracuje w oparciu o sieć, możliwy jest szeroki wybór oprogramowania, zastosowanie systemu zarządzania alarmami, a także możemy korzystać z poczty elektronicznej czy z wbudowanego serwera WWW. Co najważniejsze, taka kamera sieciowa nie musi być podłączona bezpośrednio do komputera, dlatego jest to zupełnie coś innego niż kamera internetowa. Jeśli chodzi o taki nowoczesny system monitoringu IP, współczesne urządzenia posiadają możliwość kodowania w kilku formatach, najczęściej jest to jpeg, mpeg-4 oraz h.264. W zależności od wybranego formatu, jakość nagranego wideo może się nieco różnić. Jednakże jeśli wybierzemy kamerę megapikselową, wówczas będziemy mieć pewność, że obraz będzie naprawdę czytelny.

nowoczesny monitoring ipTaka kamera jest bowiem wyjątkowo dokładna i pozwala na rozpoznanie nawet najmniejszych szczegółów takich jak na przykład numer rejestracyjny pojazdu znajdującego się gdzieś w tle. Kamery takie mają najczęściej kilkunastokrotny zoom optyczny. Nic więc dziwnego, że obecnie to monitoring IP jest najczęściej wykorzystywany do obserwacji ulic, prywatnych osiedli czy innych miejsc, na przykład terenu firmy. Ponadto system taki posiada mechanizm detekcji ruchu, dzięki któremu kamera uaktywnia się i obraca się za przechodzącą akurat osobom (lub zwierzęciem). Monitoring IP pozwala również na obsługę alarmów, co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo. Podsumowując, dzięki nowoczesnej technologii poziom bezpieczeństwa w miastach i miasteczkach mógł zdecydowanie wzrosnąć. Chuligani dwa razy przemyślą, zanim podejmą się czynu niedozwolonego, ponieważ dobrze wiedzą, że są obserwowani.

Dzięki temu przestępstw jest o wiele mniej. W przypadku bójki, włamania czy innej sytuacji – system monitorowania IP pozwala zidentyfikować uczestników sytuacji, dzięki czemu policja nie ma najmniejszego problemu z ich znalezieniem. Bez wątpienia monitoring IP jest bardzo wartościowy. Wiedzą o tym także właściciele firm, którzy chcą chronić wyposażenie swoich budynków przed kradzieżami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *