Domy złożone z gotowych modułów są aktualnie najszybszym dostępnym na rynku sposobem na budowę. W zależności od ich roli można wybrać konstrukcje całoroczne, bądź sezonowe, które różnią się sposobem izolacji, wyposażeniem, a także wielkością. Posiadają one wiele zalet, które zostały już dostrzeżone w polskim budownictwem, dlatego można znaleźć coraz więcej firm specjalizujących się w budowie tego typu domów.

Domy gotowe do postawienia

domy modułoweWarto zaznaczyć, że zazwyczaj są one wykończone „pod klucz” wedle potrzeb i wymagań osoby zamawiającej. Gotowe domy świetnie sprawdzą się jako budynki działkowe, ale również mieszkalne, jeśli zostaną do tego odpowiednio przygotowane. Wbrew pozorom taka konstrukcja również wymaga fundamentów, by została trwale przytwierdzona do podłoża. Ich produkcja zajmuje zazwyczaj około miesiąca, w zależności od skomplikowania kształtu oraz wyposażenia. Domy modułowe w większości przygotowywane są w fabryce, a dopiero później wszystkie gotowe komponenty są złączane na działce klienta. Dostępne są jednak i takie budynki, które przywożone są w całości, jednak rzadko nadają się do całorocznego użytku. Jeśli chodzi o projekt domu to firmy posiadają własne gotowe budowle, które kiedyś zostały wykonane i po dziś dzień służą swoim właścicielom.

domy modułoweMożna jednak również stworzyć projekt na indywidualne zamówienie, którego wykonanie zajmie nieco więcej czasu, jednak wtedy zyskuje się pewność, że będzie spełniał on nasze oczekiwania. Ciekawy jest fakt, że domy modułowe można stawiać nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Będą one stanowiły stabilną konstrukcję zarówno na skarpie, jak i terenach podmokłych. Nie pojawiają się żadne problemy z podłączeniem instalacji sanitarnej, ani elektrycznej. Wybierając najdroższe opcje projektów domy są wyposażone także w sprzęt AGD najwyższej jakości, który przez wiele lat będzie służył mieszkańcom. Takie domy w przypadku zmiany miejsca zamieszkania zawsze można zdemontować i zabrać ze sobą, jego konstrukcja nie zostanie przez to zaburzona, a my nie musimy się martwić o kolejny wydatek związany z budową domu. Cały proces budowy domów modułowych nie należy do skomplikowanych.

Większość elementów przygotowywana jest w fabryce i numerowana, aby w miejscu budowy nie tracić cennego czasu na odnajdywanie połączeń. W przeciągu kilku dni dom jest gotowy do zamieszkania, bez wkładu własnego. Można jedynie zadbać o dekoracje umieszczając pamiątki rodzinne, czy kolorowe poduszki na kanapach. Nie zmienia to jednak faktu, że domy modułowe nadal nie są tak popularne, jak domy murowane.

Kategorie: Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *