Filtry wyłapujące zanieczyszczenia powietrza stanowią podstawowy element każdego systemu wentylacyjnego. Na rynku jest jednak ich całe mnóstwo. Są to między innymi filtry płaskie ramkowe, które cieszą się największą popularnością. Także z tego względu, że mogą być również montowane w instalacjach klimatyzacyjnych. Płaskie filtry do wentylacji zbudowane są najczęściej z ramy z blachy aluminiowej.

Wysokiej jakości filtry do wentylacji

płaskie filtry do wentylacjiAle w ofertach producentów mamy też wersje oparte na ramie ze stali ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej. Wybór zależy od naszych oczekiwań. Do takiej płaskiej ramki przymocowane jest medium filtracyjne, wykonane z włókien syntetycznych. Włókna te muszą być przycięte na wymiar, aby dobrze pasować do konstrukcji. Istotne jest także to, aby zabezpieczyć je za pomocą ochronnej ocynkowanej siatki, którą montuje się po stronie wlotu. Od wewnątrz zaś taki filtr powinien być pokryty drutem stalowym, specjalnie wyprofilowanym. Alternatywą dla filtra płaskiego z włókien syntetycznych jest model z włókna szklanego. Co jeszcze warto wiedzieć o płaskich filtrach do wentylacji? Przede wszystkim to, że charakteryzują się wysoką odpornością chemiczną. Dochodzi ona nawet do 100 st. C. Ponadto mowa jest o długiej żywotności dzięki wysokiej jakości zastosowanych elementów konstrukcyjnych.

płaskie filtry do wentylacjiDla wielu osób bardzo ważny będzie także prosty montaż oraz możliwość łatwego serwisowania. Dzięki temu wymiana filtra nie będzie sprawiać problemów nawet osobie niedoświadczonej w tej materii. Płaskie filtry do wentylacji powinny być wymieniane okresowo tak jak wszystkie inne filtry stosowane w wentylacjach. Poleca się wymieniać je co kilka miesięcy. W innym przypadku może dojść do rozwoju mikroorganizmów na powierzchni filtra. Straci on też oczekiwany poziom skuteczności. Filtry płaskie producenci oferują w wielu różnych rozmiarach pasujących do standardowych centrali wentylacyjnych. Niektórzy jednak oferują także możliwość wykonania filtrów o rozmiarach niestandardowych, jednak dzieje się to na indywidualne życzenie klienta. Bez wątpienia filtry płaskie bardzo dobrze sprawdzają się do oczyszczania powietrza, dlatego stosowane są w wielu różnych branżach.

Wykorzystuje się je między innymi w wentylacjach budynków przemysłowych, jak także w bankach czy hotelach. Sprawdzają się również w instalacjach medycznych oraz centralach telekomunikacji. Jeżeli poszukujemy skutecznych filtrów do systemu wentylacyjnego, filtry płaskie będą zdecydowanie najlepszym wyborem. Doskonale spełnią swoją rolę, posiadają bowiem wysoki poziom skuteczności.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *