Wystrój wnętrz jest bardzo wszechobecnym pojęciem w dzisiejszych czasach, spotykamy się z tym coraz to częściej wszędzie gdzie nie pójdziemy. Sama aparycja stała się dla nas niezwykle ważna w ostatnich czasach, to jak meble się prezentują dość często jest wymiernikiem gustu i dbałości domowników.

Z czym kojarzą nam się drewniane meble?

dębowe mebleDlatego też dekoratorzy wnętrz są dość chodliwym zawodem w dzisiejszych czasach, wiele osób przy gruntownym remoncie pozwala się wyręczyć w aranżowaniu wnętrza swojego budynku przez inne osoby, aby było prościej i ładniej. Tworzymy sobie nawzajem dość sporą presję w tych kwestiach, ale taki urok naszej aktualnej kultury. Prawdopodobnie dzięki temu mamy tak dużo ładnie urządzonych mieszkań, jak jeszcze nigdy wcześniej w naszym kraju. Często jeszcze widzimy różnego rodzaju meblościanki, czy szafy z płyty wiórowej, oklejone taśmą ozdobną imitującą drewno. Od razu doznajemy w takim momencie refluksu żołądkowego, gdyż takie meble kojarzą się nam z minioną epoką Polskiej Republiki Ludowej, albo po prostu komuną, jak to jest określane. W okresie dostatku chcemy zapomnieć o tej właśnie komunie, dlatego też bardzo unikamy wystrojów w tym stylu i zwykle nie przypadają nam one do gustu. Mogłoby się wydawać, że meble to tylko meble, ale tak naprawdę to niesamowicie wpływają one na nasze samopoczucie i opinie. Przykładem są chociażby restauracje, które często określamy jako takie w których PRL nigdy nie odszedł.

dębowe mebleWchodząc do takiego miejsca, nie spodziewamy się zbyt dobrego jedzenia, przez co jesteśmy zniechęceni i już nasz humor ulega pogorszeniu. A wszystko to przez wystrój wnętrza jaki spotkaliśmy na wejściu. Ostatnio panuje moda na meble kompletnie drewniane, które są niezwykle charakterne. Chociażby takie dębowe stoły z krzesłami do kuchni tworzą w niej niezwykle ciepłą atmosferę, przez co od razu lepiej się nam przebywa w ich towarzystwie. Dodatkowo ich wygląd jest przyjemny dla oka i zdecydowanie przyciąga uwagę, przez co nie ma się czego wstydzić. Ogólnie naturalne drewno działa uspokajająco na człowieka i sprawia, że czujemy się dużo lepiej w jego otoczeniu. Dlatego też sięgamy po nie bardzo chętnie, nawet pomimo jego wysokiej ceny. Lubimy posiadać rzeczy, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i wyglądają po prostu ładnie. Większość osób wytwarza pewnego rodzaju więź z przedmiotami tego typu, co dodatkowo wpływa na przyjemność z przebywania w ich gronie i zdecydowanie relaksuje.

Zatem podsumowując, drewniane meble mogą wydawać nam się przeżytkiem i ich cena może być spora, jednak nie jest to do końca prawdziwe. Styl drewniany uważa się za dość klasyczny, jednak bardzo gwałtownie wraca on do mody w wystrojach wnętrz i nie bez powodu. Naturalne drewno ma potwierdzony badaniami pozytywny wpływ na organizm człowieka, a dodatkowo prezentuje się ono po prostu bardzo dobrze.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *