Drzwi uchylne to najpopularniejszy rodzaj drzwi. Są stosowane w każdych budynkach, zarówno mieszkalnych, jak i usługowych. Mogą mieć różne wymiary, kolory, posiadać dekoracyjne zdobienia, czy specjalne zamki antywłamaniowe. Jednak nie zawsze drzwi uchylne są najlepszym rozwiązaniem i jest to nie tylko kwestia estetyczna, ale i praktyczna.

W jakich sytuacjach sprawdzą się szklane drzwi przesuwne?

drzwi szklaneCzasem pokój jest mały, więc uchylne drzwi uniemożebniałyby swobodne otworzenie ich na oścież. Również wąskie korytarze czy recepcje mogą być problematyczne w przypadku wyboru drzwi. Dlatego też dobrze jest wtedy zastosować drzwi przesuwne. Są one montowane na szynach ustawionych na podłodze oraz na szczycie otworu drzwiowego. Może to być jedno skrzydło drzwiowe, jak również dwa skrzydła, które łączą się ze sobą na środku. To lepsza opcja wtedy, gdy otwór drzwiowy jest bardzo szeroki i jedno skrzydło wyglądałoby źle i byłoby niepraktyczne. Do wyboru mamy drzwi szklane przesuwne zamawiane w krakowie, jak również drzwi wykonane z drewna/sklejki. Opcja szklana jest o wiele cięższa, masywna. Takie drzwi będą przeźroczyste, mogą być także szronione. Drzwi szklane nadadzą się do oddzielenia od siebie kuchni, jadalni i pokoju dziennego. Tam potrzebne jest coś, co zatrzyma dźwięki i zapachy kuchenne, ale nie musi zapewniać prywatności jak drzwi do sypialni.

drzwi szklaneDrzwi szklane przesuwne sprawdzą się także w budynkach usługowych np. oddzielenie lobby hotelowego od reszty budynku, czy też oddzielenie korytarza salonu fryzjerskiego/kosmetycznego/odnowy biologicznej od części zabiegowej. Na drzwiach szklanych można ,,szronem” wykonać różne wzory. Najpopularniejsze są motywy roślinne np. łodygi z drobnymi listkami, czy też kwiaty. Drzwi drewniane natomiast sprawdzą się w sypialni, pokoju dziecięcym czy gabinecie. Tutaj drzwi mogą być całkowicie nieprzeźroczyste, to znaczy być zrobione z jednolitego kawałka drewna, czy też mogą mieć ,,okienka” tak jak drzwi wejściowe. Warto zaznaczyć, że drzwi mogą być wykonane z surowo wyglądającego drewna, jak również z płyty sklejkowej w różnych kolorach, czy z nadrukami. Takie drzwi są wygodne w użytkowaniu, są także bardzo oryginalne i nowoczesne. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne są niestandardowe rozwiązania, jak również tam gdzie brakuje miejsca na zamontowanie drzwi uchylnych.

Jeśli ktoś jest zainteresowany drzwiami przesuwnymi ze szkła czy z drewna to najlepszym wyborem będą firmy wykonujące drzwi na wymiar. Wtedy otrzymamy drzwi idealnie dopasowane do pomieszczenia, a także wykonane z najwyższej jakości materiałów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *