Gdy już wybudowaliśmy dom i zastanawiamy się nad jego wykończeniem, szeroka oferta salonów meblowych może nas nieco przytłoczyć. Znajdziemy w niej szeroki wybór mebli, wykonane są w przeróżnych stylach i w wielu różnych materiałach. Które sprawdzą się najlepiej w salonie? 

Wybór komfortowych mebli wypoczynkowych

meble wypoczynkowe w Nowym SączuWybierając meble wypoczynkowe w Nowym Sączu warto przemyśleć, jaka ich funkcja będzie dla nas najważniejsza. Czy liczy się przede wszystkim estetyka, czy może wygoda? Nie zawsze idzie to ze sobą w parze (chociaż jest tak bardzo często), podobnie jak wysoka cena nie równa się wysokiej jakości, dlatego przy wyborze mebli wypoczynkowych należy być szczególnie ostrożnym, mają nam w końcu służyć przez długie lata. Doradcy ze sklepów w Nowym Sączu zaproponują nam standardowe zestawy, złożone z kanapy oraz dwóch foteli, czasami również z dwóch pufów, ale elementy te różnią się między sobą poziomem komfortu. Wygoda zależy bowiem o wielu parametrów i nie chodzi tu tylko o zastosowany materiał. W przypadku foteli oraz kanapy bardzo ważna jest między innymi głębokość siedziska – chcemy czuć się przytulnie, ale równocześnie niewskazane jest poczucie zapadania się w takim fotelu. Duży wpływ na komfort, zwłaszcza dla naszych pleców, ma też wysokość oparcia. Te dwa parametry najlepiej jest dobierać po prostu do wzrostu domowników.

meble wypoczynkowe w Nowym SączuJeśli w skład naszej rodziny wchodzą osoby o przeciętnym wzroście, wówczas lepiej wybrać bardziej płaskie siedziska, będą dla nas o wiele wygodniejsze. Podobnie jeśli chodzi o wysokość oparcia, musi być taka, aby kręgosłup w całości mógł znaleźć się na oparciu. Obecnie na rynku znajduje się jednak wiele kanap ze sporo niższymi oparciami, jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, chociaż równocześnie możemy natrafić na takie meble wypoczynkowe, które posiadają regulowane zagłówki. Wówczas bez problemu ustawimy wysokość do swoich wymagań. Oglądając meble w nowosądeckich sklepach, nie zapominajmy o zapytaniu doradcy o ich wypełnienie – kanapy mogą być bowiem oparte na drewnianym stelażu lub też na sprężynach kieszeniowych czy falistych. Najlepszą sprężystością charakteryzuje się drugie rozwiązanie, dlatego to ono jest najczęściej wybierane przez świadomych klientów.

Kolejna ważna sprawa przy wyborze zestawu wypoczynkowego to jego wielkość. Jeśli zamierzamy często przyjmować gości, zdecydujmy się na dużą kanapę lub nawet na narożnik – oczywiście jeśli nasz salon posiada odpowiednie wymiary i takie meble go nie przytłoczą. Jeśli będziemy w salonie spać – najlepiej postawić na rozkładaną sofę.

Kategorie: Meble

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *