Projektowanie kuchni nie jest taką prostą sprawą, jakby się wydawało. Trzeba pamiętać bowiem zarówno o estetyce wnętrza, jak i o jego funkcjonalności. Meble powinny spełniać szczególne parametry techniczne, aby wytrzymały przez długie lata. Przede wszystkim muszą być odporne na wilgoć, która w kuchni przecież jest naprawdę na wysokim poziomie, w końcu podczas gotowania powstaje para wodna.

Estetyczne meble do kuchni

meble na zamówienie z gdańska w niskiej cenieDrugą ważną sprawą jest odporność mebli na promieniowanie UV. Te meble umieszczone najbliżej okna mogą z czasem blaknąć i przez to przestaną dobrze się prezentować, dlatego tego również powinniśmy unikać. Wybór mebli może nie należeć do najłatwiejszych, dlatego warto dokładnie przejrzeć oferty poszczególnych producentów. Research może nam pokazać, że na rynku dostępne są wysokiej klasy meble na zamówienie z Gdańska w niskiej cenie. Wcale nie musimy ponosić wysokich kosztów, aby cieszyć się pięknymi, estetycznymi i funkcjonalnymi meblami. Do kuchni dobrze sprawdzą się meble w chłodnym stylu skandynawskim, jak i w stylu nowoczesnym, ale też skandynawskim. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Ostatnio dużą popularnością cieszą się meble kuchenne takie jak wyspy. To wolnostojący zabudowany blat, który pozwala na przygotowywanie posiłków, ale pełni też funkcję stołu.

meble na zamówienie z gdańska w niskiej cenieDzięki odpowiednim wymiarom i właściwemu oświetleniu, taka wyspa jest naprawdę funkcjonalna. To dobry wybór do kuchni otwartej na salon, ale w kuchni zamkniętej sprawdzi się równie dobrze, jeśli tylko dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią. Wokół wyspy musimy bowiem wygodnie przemieszczać się. W kuchni otwartej to rozwiązanie jest znakomite, ponieważ delikatnie i nienachalnie oddziela część dzienną od tej, gdzie przygotowujemy posiłki. W dodatku pod blatem znajdują się zwykle szafki, w których można trzymać akcesoria kuchenne, mogą one pełnić także funkcję barku. Jeśli chodzi o kształt wyspy, to tutaj nie ma żadnych ograniczeń – może być ona prostokątna, kwadratowa, w kształcie litery C, L czy też H. Główne znaczenie ma tutaj jedynie wielkość przestrzeni, jaką możemy zagospodarować. To do niej powinniśmy dobrać odpowiedni kształt wyspy.

Ważne jest też to, aby wyspa nie była zbyt mała. Długość blatu powinna być większa niż 80 cm. Tylko wówczas taka wyspa będzie funkcjonalna, mniejsza nie sprawdziłaby się równie dobrze. Pamiętajmy, że na wyspie możemy nawet zainstalować płytę do gotowania, wówczas jednak potrzebny będzie także okap. Jeśli posiada on wbudowane oświetlenie, wówczas będzie naprawdę dobrym wyborem.

Kategorie: Meble

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *