W dzisiejszych czasach kwestia oświetlenia jest bardzo istotną sprawą, a ze względu na szeroki wachlarz źródeł światła, ich wybór nie jest najprostszą sprawą. Wybierając oświetlenie warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, a mianowicie na barwę światła, jego moc, a więc też ilość zużywanej przez nie energii.

Energooszczędne lampy liniowe

lampy liniowe	Energooszczędną alternatywą dla tradycyjnej lampy świetlówkowej jest lampa liniowa LED. Lampy liniowe LED znajdują zastosowanie w oświetlaniu różnych przestrzeni i wnętrz budynków. Dobrze sprawdzą się w kuchni, salonie, biurze, ale też – w garażu czy w magazynie. Ich głównymi atutami są prostota montażu, jak również estatyczność i trwałość oświetlenia. Cechują się też bardzo dobrą wytrzymałością – ze względu na zastosowanej w ich produkcji hermetycznej poliwęglanowej oprawy. Różne modele mogą mieć matową albo przezroczystą przesłonę diod. Za sprawą technologii LED są one energooszczędne i wieloletnie. Pozwala ona na zaoszczędzenie do 50% energii elektrycznej, w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Lampy liniowe LED zapalają się błyskawicznie, światło jest rozproszone i nie razi w oczy, nie występuję także denerwujący efekt migotania. Ze względu na sposób montażu wyróżnia się dwa rodzaje lamp liniowych: lampy liniowe podtynkowe i natynkowe. Lampy liniowe podtynkowe przeznaczone są do zabudowy w systemach sufitów podwieszanych karton- gips. Natomiast lampy liniowe nadtynkowe montuje się bezpośrednio na stropach lub sufitach z możliwością zwieszania.

lampy liniowe	Oświetlenie w technologii LED staje się w dzisiejszych czasach standardem, ze względu na szereg korzyści z tego wynikających. Powoduje to znaczący spadek zużycia energii elektrycznej, a więc tym samym- oszczędności. Lampy LED cechują się także dłuższą żywotnością- ich czas pracy jest pięciokrotnie dłuższy niż czas pracy standardowych lamp. Ponadto w lampach LED możemy uzyskać światło o różnej barwie, w zależności od potrzeb. Na rynku dostępne są lampy liniowe, posiadające zintegrowany zasilacz stałoprądowy, który umożliwia podłączenie ich bezpośrednio pod napięcie 230V. Istnieją również lampy liniowe z możliwością szeregowego ich łączenia, dzięki czemu możliwe jest zasilanie całego układu z jednego miejsca i stworzenie jednolitej linii świetlnej. Lampy liniowe LED są rozwiązaniem właściwym dla osób, dla których ważna jest energooszczędność, trwałość, łatwość montażu oraz estetyczność.

Dzięki posiadanym przez nie certyfikatom i temu, że spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, mogą spełnić oczekiwania klientów, niezależnie od tego czy zostaną przeznaczone do oświetlenia domowego, biurowego czy przemysłowego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *