Właściwe dobranie ogrodzenia do działki jest nie lada wyzwaniem dla każdego z nas. Musi ono zarówno spełniać normy bezpieczeństwa, ale także pasować do stylu wykończenia domu. Często jest to problemem, ponieważ duża ilość rodzajów bram dostępnych w sklepach budowlanych oraz u producentów nie pomaga w wyborze.

Ogrodzenie dobrze dobrane

ogrodzeniaNależy jednak pamiętać, że nie zawsze możemy wybrać to co nam się podoba. Zupełnie inaczej wyglądają ogrodzenia domów na wsi, a inaczej w mieście, dlatego musimy brać pod uwagę nasze najbliższe otoczenie, zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj ogrodzenia. Współcześnie oferowane przez firmy budowlane płoty należą do bardzo solidnych. Występują zarówno takie modele dostosowane do nowoczesnych domów, jak i tych klasycznych. Bez względu na typ wykończenia można połączyć piękno ogrodzenia z konstrukcją domu oraz ukształtowaniem terenu. Tradycyjne siatki nie są już w modzie, coraz więcej osób decyduje się na murowane częściowo ogrodzenia wypełnione modułowymi przęsłami, w wielu przypadkach wykonywanymi na zamówienie. Wszystko zależy od rozstawu słupków, ich wysokości oraz wielkości posesji. Można wybierać wśród gotowych modułów, jednak często są one podatne na uszkodzenia mechaniczne i mało trwałe, przez co za kilka lat trzeba będzie ponownie dokonywać zmian.

ogrodzeniaWykorzystanie modułowej konstrukcji pozwala idealnie dopasować ogrodzenie do rodzaju terenu, kształtu domu oraz wielkości posesji. Dzięki murowanej części płotu można zadbać o bezpieczeństwo i solidność. Każde przęsło powinno być wykonane z ocynkowanego materiału, aby bez względu na warunki pogodowe nie ulegały one rdzewieniu ani rozkładowi materiału. Ogrodzenia tworzone z modułów są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Kiedy będziemy chcieli wymienić przęsła nie trzeba się martwić o całą konstrukcję. Wystarczy wyciągnąć ze słupków zniszczone części płotu i w ich miejsce za pomocą chwytaków umieścić nowe. Jest to bardzo prosty sposób montażu, aby w trakcie zmiany stylu wykończenia domu nie przejmować się budową nowego ogrodzenia, wystarczy znaleźć właściwych rozmiarów moduły i je wymienić. Ogrodzenie dopasowane do działki nie jest łatwo znaleźć, dlatego najczęściej decydujemy się na wykonywane na zamówienie przęsła, które wbudowane w murowaną konstrukcję są bardzo solidne.

Jest to nie tylko bezpieczeństwo, ale również dekoracyjne wykończenie, które podkreśli styl domu. Poza tym zyskujemy pewność, że nasze ogrodzenie będzie niepowtarzalne, czego nie można powiedzieć dokonując zakupu w centrum budowlanym.

Kategorie: Ogrodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *