Ciekawe formy, designerskie kształty oraz wyszukane kolory – są to cechy nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz. Połączenie ze sobą tych elementów oraz stworzenie pomiędzy nimi harmonii bardzo często jest celem projektanta wnętrz i to nie tylko w mieszkaniu czy domu.

Panele gipsowe od producenta

producent paneli ściennychCoraz częściej odważne aranżacje są częścią restauracji, pubów, a nawet biur. Jako że rozwój jest ciągły i dynamiczny, producenci materiałów wykończeniowych starają się nadążać, a nawet wyprzedzać o krok architektów, oferując coraz to nowsze, bardziej nowoczesne rozwiązania. Jednym z rozwiązań, które cieszy się bardzo dużą popularnością, są płyty gipsowe, które można kupić w coraz większej liczbie hurtowni i sklepów budowlanych oraz składając zamówienie bezpośrednio na stronie internetowej producenta. Pomimo że kafle można kupić w różnych rozmiarach, niejeden polski producent paneli ściennych korzysta z modułu o wymiarach 50 × 50 cm. Taki rozmiar jednego elementu jest optymalny pod wieloma względami – elementy nie są zbyt ciężkie, można je łatwo chwycić i przenieść w inne miejsce, zachowują swoją sztywność nawet przy stosunkowo niewielkiej grubości oraz gwarantują szybki montaż. Ich kształt może być naprawdę różny – od delikatnych, geometrycznych kształtów, po bardziej złożone i wymyślne abstrakcje. Mnogość rozwiązań często sprawia, że inwestor nie wie, na jaki rodzaj płyt 3D się zdecydować i poszukuje rozwiązań inspiracji w internecie lub katalogach producentów.

producent paneli ściennychProducent paneli ściennych wykonał je w taki sposób, aby były one niezwykle funkcjonalne. W materiale można wiercić, np. wkręcając kołki montażowe pod uchwyt do telewizora, czy wieszając ramki ze zdjęciami. Jako że są one wykonane z gipsu, można także zmieniać ich barwę. Zwykle producent oferuje płyty w białym, jasnym kolorze, jednak bardzo łatwo jest go zmienić – wystarczy użyć klasycznego pędzla oraz farby do malowania ścian, aby nadać powierzchni jeszcze bardziej eleganckiego wymiaru. Tak wiele zalet sprawia, że płyty dekoracyjne doskonale prezentują się w biurach, w salach restauracyjnych czy mieszkaniach. Panele mają też ukrytą funkcję – można je podświetlić diodami LED lub kinkietami, a rozpraszające się w nietypowy sposób światło będzie stanowiło dodatkową dekorację, nadając pomieszczeniom zupełnie innego, bardziej romantycznego i relaksującego charakteru.

Cena takiego rozwiązania zwykle nie jest wygórowana, a efekt może być powalający, dlatego bardzo wiele osób decyduje się na montaż paneli gipsowych w swojej sypialni, jadalni czy salonie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *