Na rynku mamy szeroki dostęp do różnego rodzaju systemów grzewczych. Wybór odpowiedniego nie będzie z pewnością prosty, jednakże zalety, jakie ma piec z nadmuchem sprawią, że będziemy zastanawiać się właśnie nad jego zakupem. Czy jest to dobre posunięcie? Raczej tak. Zwłaszcza jeżeli zależy nam na efektywnym ogrzaniu budynku wielkopowierzchniowego. Nie bez powodu bowiem poleca się piece z nadmuchem do ogrzewania hal produkcyjnych, magazynów i innych naprawdę dużych obiektów budowlanych.

Paliwo do pieca nadmuchowego

piec z nadmuchem na ekogroszekTam ciepło szybko się rozchodzi, ale istniejące w konstrukcji nieszczelności mogą sprawiać, że trudno będzie je utrzymać. Dlatego bardzo ważne jest wybranie takiej metody ogrzewania, która będzie efektywna i sprawi, że nie zbankrutujemy na ciągłym dokupywaniu paliwa. Nasze wymagania z pewnością spełni właśnie piec nadmuchowy. Jedną z jego zalet jest to, że jest dostosowany do każdego rodzaju paliwa. Można wykorzystywać drewno, miał, ekogroszek, torf, trociny i wiele innych. Możemy zatem wybrać nawet najtańsze paliwo i cieszyć się wyjątkowym poziomem efektywności urządzenia. Najczęściej kupowany jest jednak piec z nadmuchem na ekogroszek. Paliwo to uważane jest bowiem za naprawdę wydajne, a przy tym obecnie ceny producentów nie należą do wysokich, dlatego z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu.

piec z nadmuchem na ekogroszekZapas ekogroszku starczy nam na długi czas, ponieważ pieca nadmuchowego nie trzeba często uzupełniać. Urządzenie bowiem wypala paliwo całkowicie, do ostatku, nie jest tak, że jakieś pozostałości musimy z pieca wymiatać. Zatem również pod względem obsługi piece nadmuchowe są najlepszym rozwiązaniem. Nie wymagają one bowiem wiele zaangażowania, a i tak uzyskujemy najwyższy poziom efektywności. Jeżeli zdecydujemy się na piec z nadmuchem na ekogroszek, możemy być mile zaskoczeni – według producentów bowiem, taki piec potrafi uzyskać o wiele lepszą efektywność niż chociażby kocioł CO, który do tej pory był najbardziej popularny! Nie bez powodu uważa się, że piec nadmuchowy jest najtańszym systemem grzewczym, dostępnym na rynku. Tymczasem ta wysoka efektywność idzie w parze z… prostą obudową.

Jest to urządzenie naprawdę nieskomplikowane, składa się raptem z kilku elementów – z komory spalania, płaszcza grzewczego oraz rur, w których ogrzewane jest zasysane do urządzenia powietrze. Nawet gdy palenisko zostanie wygaszone, dzięki zastosowanym do produkcji pieca materiałów, ciepło jeszcze długo utrzymuje się wewnątrz, dlatego powietrze dalej jest ogrzewane. Wymieniliśmy naprawdę wiele zalet pieców nadmuchowych, dlatego już widać, że warto kupić właśnie taki piec.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *