Zawiesia łańcuchowe z hakami to bardzo uniwersalne i wszechstronne elementy wyposażenia przemysłowego. Występują one w bardzo różnych formach charakteryzujących się różną wytrzymałością i różniącym się od siebie przeznaczeniem. Występują one w wersjach z różną grubością ogniw, co odpowiednio wpływa na ich wytrzymałość.

Do czego sprawdzą się zawiesia 2- oraz 4-cięgnowe?

Zawiesie łańcuchowePosiadają one także różne ilości cięgien, które znacząco mogą wpłynąć na ich przeznaczenie. Przykładowo takie 1-cięgnowe nadają się typowo do podnoszenia i przenoszenia ładunku, znajdują one swoje zastosowanie najczęściej w branży budowlanej, często mocuje się je do dźwigów, które używają ich do przenoszenia materiałów po placu budowy i między kondygnacjami. Zwykle zawiesia tego typu nie charakteryzują się zbyt dużą wytrzymałością, gdyż operują w jednej pozycji w której obciążenie jest równomiernie rozkładane pomiędzy ogniwa, dlatego też są one mniej obciążone i mogą one podnieść troszkę więcej, niż odpowiedniki tych łańcuchów używane innymi sposobami. Zawiesia łańcuchowe z hakami 2-cięgnowe nadają się już także do tymczasowego przytwierdzania różnego rodzaju elementów do powierzchni. Najczęściej używa się ich przy transporcie ciężkim różnych średniej wielkości elementów. Używa się też ich do podnoszenia przedmiotów większych gabarytowo, które wymagają zamontowania na dwóch hakach, aby zachować ich stabilność w trakcie podnoszenia.

Zawiesie łańcuchoweTakie większe przedmioty zwykle nie nadają się do podnoszenia z pomocą zawiesia 1-cięgnowego, gdyż byłoby to dość ryzykowne ze względu na małą stabilność i większą wagę takiego przedmiotu. Bardzo często stosuje się także zawiesia 4-cięgnowe, które charakteryzują się największą wytrzymałością i stabilnością. Używane są one przy podnoszeniu elementów wielkogabarytowych i cechujących się ogromną wagą. Cztery haki montowane zwykle na wierzchołkach takiego elementu gwarantują sporą stabilność i praktycznie zerową szansę na jej utratę w czasie podnoszenia. Tak samo jak zawiesia 2-cięgnowe, te także przydają się przy transporcie. Zwykle używa się ich przy transportowaniu bardzo dużych elementów, których objęcie przez jedno zawiesie 2-cięgnowe jest niemożliwe. Cztery montowane haki gwarantują pewne przytwierdzenie do powierzchni i wysoką wytrzymałość całej konstrukcji.

Warto jest jednak zwrócić uwagę na trwałość samych zawiesi. Ważne jest żeby były one odporne na wgniecenia i otarcia, co znacząco wpływa na ich trwałość i minimalizuje potrzebę ich wymiany, gdyż korzystanie z zawiesi z uszkodzeniami mechanicznymi jest bardzo ryzykowne i nie powinno się tego praktykować. Dlatego też warto się zdecydować na sprawdzonego sprzedawcę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *