Ciekawie urządzone, stylowe wnętrze, zapadające w pamięć gości, a przy tym praktyczne i wygodne dla nas samych – to ideał, o który marzy każdy, kto planuje remont wnętrza i wymianę mebli albo urządza wszystko od zera. Z wielu powodów nie jesteśmy jednak sami w stanie zająć się tym tematem, nie tak, jak tego byśmy chcieli.

Projektowanie wnętrz jest szybkie

projektowanie wnętrzNa przeszkodzie staje nam brak czasu, brak rozeznania na rynku, trudności w określeniu, co tak naprawdę chcemy mieć w domu czy mieszkaniu. W takiej sytuacji z pomocą może nam przyjść projektant wnętrz. Korzystanie z pomocy projektanta wnętrz niesie ze sobą szereg zalet. Choć może się to wydawać kosztowną usługą, to z pewnością nie będzie droższa niż nerwy stracone na próbach samodzielnego stworzenia odpowiedniego projektu. Dochodzi do tego czas, jaki sami poświęcimy, rezygnując z momentów odpoczynku po pracy na przeglądanie setek stron sklepów, inspiracji i na dłubanie w programach graficznych, aby osiągnąć zamierzony efekt, zanim przejdziemy do właściwej pracy. Projektowanie wnętrz z pomocą projektanta będzie znacznie szybsze, a do tego kompleksowe – specjalista zadba o wszelkie detale. Szukajmy osoby doświadczonej, której wcześniejsze projekty się nam podobają. Chociaż każdy projekt jest dopasowany do klienta, to widać w nim rękę jego twórcy.

projektowanie wnętrzDuże doświadczenie to także doskonałe rozeznanie na rynku wnętrzarskich trendów oraz większa świadomość w zakresie możliwości łączenia stylów, kolorów i faktur. Dzięki temu poszczególne elementy wnętrza będą pasowały do siebie i się uzupełniały. Ważną cechą osoby zajmującej się zawodowo projektowaniem przestrzeni mieszkalnej jest profesjonalne podejście – nie będzie ona ulegała emocjom, tak jak my, na widok konkretnej rzeczy, która nam się podoba, ale bardziej racjonalnie oceni, czy dany mebel lub detal pasują do całości. Zanim w ogóle dojdzie do etapu przygotowania projektu, zatrudniony specjalista przeprowadzi z nami dokładny wywiad na temat naszej wizji wnętrza, naszych wymagań, a także dokona pomiaru pomieszczeń, aby optymalnie wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Na etapie wstępnego projektu otrzymamy plan układu mebli oraz moodboard, czyli tablicę inspiracji odnośnie kolorów, wzorów, faktur i konkretnych elementów wyposażenia, które będą stanowiły jego centralny punkt.

Może być to kominek, pomysłowy regał na książki, panele ścienne czy kącik wypoczynkowy. Dopiero po naszej akceptacji następuje właściwa praca nad zaprojektowaniem wnętrza, włącznie z jego wizualizacją i doborem konkretnych mebli, farb, tapet i dodatków. Oczywiście, otrzymamy ich pełną listę wraz z cennikiem, co ułatwi nam zakupy.

Kategorie: Usługi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *