Nawet najpiękniejsze mieszkanie nie będzie prezentowało się atrakcyjnie, jeśli będzie panował w nim bałagan. A im więcej rzeczy się posiada, tym trudniej jest zapanować nad ich uporządkowaniem. Jeżeli kolekcjonuje się buty, garnitury czy torebki, po jakimś czasie można mieć problem z ułożeniem swoich ulubionych przedmiotów. Chcąc uniknąć efektu nadmiaru z pokoju dziennego czy sypialni, warto zainwestować w odpowiednią zabudowę.

Zalety szaf na wymiar

szafa na wymiar

Duża szafa na wymiar ukryje wszystkie ubrania, buty czy dodatki. Nawet jeśli z niezapowiedzianą wizytą wpadną do mieszkania goście, będzie można jednym ruchem wrzucić cały bałagan do środka. Mebel składa się z podłogi, ścian bocznych, drzwi przesuwnych oraz sufitu. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w małych mieszkaniach, ponieważ można wykorzystać w taki sposób maksimum przestrzeni. Wykonanie zabudowy od podłogi aż po sufit pozwoli na zapełnienie wnęki. Dzięki tak pojemnemu miejscu do przechowywania rzeczy być może nie będzie konieczności montowania drugiej szafy. Decydując się na takie rozwiązanie, warto także wybrać pasujące do wnętrza drzwi. Jest to istotne, ponieważ jeszcze kilka lat temu drzwi do szafy były w bardzo wąskiej palecie kolorystycznej. Dzisiaj to ogrom możliwości, spośród których można przebierać do woli. Jeśli lubi się stonowane, pastelowe barwy, znajdzie się takie modele bez problemu.

szafa na wymiar

Dużo osób pragnie odrobiny szaleństwa i stawiają na niezwykle wyraziste kolory takie jak turkus czy żółty. Takie drzwi można także okleić fototapetą z własnym zdjęciem czy reprodukcją ulubionego obrazu. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Warto zadbać także o odpowiedni dobór akcesoriów do wewnątrz szafy. W końcu, żeby była ona funkcjonalna, niezbędne będą drążki na wieszaki czy wysuwane szuflady o różnej głębokości. Bardzo często montuje się także koszyki, które mogą być idealne do przechowywania dodatków takich jak bielizna czy apaszki. Przydadzą się także półki, na których będzie można poukładać bluzki, spodnie czy koszulki z krótkim rękawkiem. Nie każdy ma możliwość posiadania własnej garderoby. Można jednak zamówić sobie jej namiastkę, która jest rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym.

Dzięki licznym półkom czy szufladom swoje miejsce znajdzie każdy, nawet najmniejszy element garderoby. Pozwoli to na trzymanie ubrań w sposób uporządkowany, co ułatwi wybieranie ich i sortowanie. Być może ograniczy to ilość dni, w których stwierdza się, że nie ma się w co ubrać. Mając wszystkie ubrania na wierzchu, łatwiej jest dostrzec potencjał dawno nieużywanej koszuli czy bluzki.

Kategorie: Meble

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *