Posiadając firmę, która zajmuje się przeprowadzaniem remontów, czy też budową nowych obiektów, należy nie tylko zatrudnić dobrych fachowców, ale również zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Jednak nie zawsze jest to możliwe, lub po prostu się nie opłaca. W związku z tym na rynku powstaje coraz więcej przedsiębiorstw, które specjalizują się w wynajmowaniu różnego rodzaju urządzeń.

Wynajem sprawnych dźwigów

wynajem dźwigówFachowcy, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie budowy, najczęściej decydują się na wynajem dźwigów, które bardzo ułatwiają pracę. Jednak by to zrobić potrzeba trochę czasu i przede wszystkim kontaktu do firmy, która się tym zajmuje. W związku z tym należy odszukać najbliższą placówkę, która w swojej ofercie ma wspomniany wcześniej dźwig. Kosztu takiej inwestycji nie da się ocenić od razu. Wiele zależy od tego jak długo zajmie dostarczenie sprzętu, jaki jego rodzaj jest potrzeby, oraz na jaki czas ma być wypożyczony. Dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów, można przystąpić do wyceny. W przypadku opisywania materiału, który dany dźwig ma przenieść, należy poinformować firmę o jego kształcie, wadze, a także pozostałych wymiarach. W ten sposób nie dojdzie do żadnej pomyłki. Kiedy prace są bardzo skomplikowane i pracownicy nie są pewni jakiego sprzętu należy użyć, placówka, które go wypożycza wysyła na miejsce budowy technologa. Po przyjeździe oceni on zakres czynności, które muszą zostać wykonane i dobierze do nich odpowiedni dźwig.

wynajem dźwigówJeśli ładunek jest bardzo ciężki, trzeba uważać również na miejsce, w którym urządzenie wypożyczone ma stanąć. Grunt musi wytrzymać obciążenie, by nie doszło do wypadku. W związku z tym, o to także warto zapytać technologa. Oczywiście firma nie musi posiadać pracownika, który wie jak obsłużyć dany sprzęt. Odpowiednia osoba zostanie wysłana na miejsce, przez placówkę, z którą zostanie podpisana umowa. Wynajem dźwigów łączy się również z oceną ich stanu technicznego. Oznacza to, że powinny być wyposażone w ważny protokół, który podpisany będzie przez Urząd Dozoru Technicznego i posiada atesty na liny i zawieszenia. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa, można wykupić ubezpieczenie, które obejmie przede wszystkim pracę żurawia. Spełnienie wszystkich niezbędnych czynności pozwoli na prawidłowe korzystanie z dźwigu. Prace prowadzone na budowie potrafią być bardzo skomplikowane.

Oprócz wynajmu odpowiednich urządzeń, należy zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Najlepszym wyjściem będzie przeprowadzenie szkolenia BHP, dzięki któremu wszyscy będą wiedzieli jak prawidłowo postępować, nie tylko w przypadku zagrożenia, ale przede wszystkim w codziennych czynnościach.

Kategorie: Usługi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *